Nowy rok, nowa ja nowe wyzwanie! W 2023 roku, oprócz siódmej edycji 52 new things challenge postanowiłam podjąć się kolejnego wyzwania: 1000 hours outside.

O co chodzi w wyzwaniu?

W 2023 roku chcę spędzić min. 1000 godzin na świeżym powietrzu. Zainspirowała mnie do tego Virginia Yurich, autorka bloga 1000 hours outside, która od kilku lat stara się by jej rodzina spędzała na zewnątrz średnio 3 godziny dziennie.

Po co?

Motywacje Virginii wiążą się z pozytywnym wpływem zabawy na świeżym powietrzu na rozwój dzieci i chęcią zrównoważenia czasu spędzanego przez dzieci przed ekranami. Przeciętny Amerykanin spędza przed telewizorem 1200 godzin rocznie. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że nie jest to najbardziej rozwijający czas, dlatego pomysłodawczyni wyzwania proponuje sporo outdoorowych alternatyw, które korzystnie wpływają na zdrowie, rozwój i samopoczucie całej rodziny. Więcej o motywacjach Virginii możecie przeczytać  tutaj i tutaj.

Moje motywacje są podobne, choć nie mam dzieci i sama też już dzieckiem nie jestem. Mimo to, chciałabym częściej wyprowadzać się na spacer. Pracuję z domu, lekko licząc, spędzam przed różnymi ekranami (komputerem, telefonem i telewizorem) ponad 12 h dziennie. W weekendy jeżdżę na mikrowyprawy, ale w tygodniu są dni, kiedy nie mam czasu i/lub potrzeby, żeby wychodzić z domu. Wiem, że mi to nie służy i podejmując się tego wyzwania, chcę się zmotywować do większej ilości outdoorowych aktywności. Powiedzmy, że jest to pewnego rodzaju zamiennik psa:)

Jak to zrobię?

Sama jeszcze nie wiem 😀 Na początku chce spróbować wdzwaniać się na niektóre służbowe spotkania ze spaceru, wrócę też do szybkich marszów, o których pisała już tutaj, a które wraz z przyjściem zimy zamieniłam na ćwiczenia dywanowe. Wiosną na pewno wrócę na rower i wrotki, chciałabym też spróbować swoich sił na slackline.

Jak mierzę postępy?

Robię to na dwa sposoby: na wydrukowanym trackerze pobranym ze strony 1000hoursoutside.com i w darmowej aplikacji 1000 hours. Można też skorzystać z aplikacji 1000 hours outside stworzonej przez Virginię Yurich, ale trzeba za nią zapłacić 3 dolary.

tracker ułatwiający monitorowanie wyzwania

Dołączysz?

Podobnie jak w przypadku 52 new things challenge, zachęcam cię do dołączenia do wyzwania, które zdaje się przynosić same korzyści:) Virginia zachęca do dzielenia się swoimi postępami pod #1000hoursoutside i ja też zamierzam z niego korzystać. Chętnie zobaczę tam też twoje poczynania, które mogą stać się inspiracją dla wszystkich uczestników wyzwania. To co, widzimy się na dworze/polu?

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.