Anytime I feel lost, I pull out a map and stare. I stare until I have reminded myself that life is a giant adventure, so much to do, to see.

Angelina Jolie

Żeby ruszyć na mikrowyprawę wystarczy tylko wyjść z domu. Teoretycznie nic więcej nie jest potrzebne. Ani drogi sprzęt, ani wyjątkowe umiejętności. Jest jednak jedna rzecz, która moim zdaniem warto umieć. Warto umieć czytać mapy.

Mapy towarzyszą mi prawie przez całe życie. Pamiętam, że wisiały na ścianach mojego dziecięcego pokoju. Na jednej ścianie mapa Polski, na drugiej mapa świata. Mapy i plany miast towarzyszyły też mi też na każdej rodzinnej wycieczce po Polsce i potem oczywiście na studiach geograficznych. Zawsze wiedziałam, że dobra mapa (i oczywiście umiejetność jej przeczytania) pozwala dotrzeć do ciekawych miejsc i poruszać się po nieznanym terenie z większą śmiałością. Dobra mapa otwiera nas na świat.

Wiem (również z wiadomości, które dostaję), że posługiwanie się mapą nie dla każdego jest łatwie. Właśnie dlatego wybrałam mapy jako temat przewodni dzisiejszego wpisu i najbliższego newslettera.  Mam nadzieję, że materiały które znalazłam pomogą tym, którzy z mapą w ręku nie czują się najlepiej.

W dzisiejszych WEEKENDOWYCH LINKACH i czwartkowym ZIELONYM SPOJRZENIU (newsletterze, który wyślę w czwartek 23.02) chcę podzielić się z wami ciekawostkami o historii kartografii, przydatnymi funkcjami Google Maps i niezwykłymi mapami, które zmienią wasze spojrzenie na świat. W newsletterze opowiem m.in. o tym jak nauczyć się czytać mapy, o tym czy mapy mogą kłamać i gdzie w okolicach Poznania można ćwiczyć orientację w terenie.

Jeśli nie ma was jeszcze na mojej liście mailingowej, to dobry moment, żeby to nadrobić.

Zapisz się, żeby w czwartek 23.02 otrzymać ZIELONE SPOJRZENIE na mapy wprost na twoją skrzynkę mailową!

* indicates required
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych (adresu e-mail) w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o warsztatach prowadzonych przez autorkę bloga Zielona wśród ludzi. Twoje dane nie będą wykorzystywane w żaden inny sposób, ani nikomu przekazywane. Zielone spojrzenie to newsletter bez spamu, wysyłany max. raz w miesiącu.

Zapisani? To zapraszam na 10 ciekawych materiałów o mapach.

💚Skąd się wzięła niebieska kropka? O tym jak dokładnie nasze telefony lokalizują nas w przestrzeni posłuchacie w tym podcaście.

💚Jak pierwsi kartografowie tworzyli mapy bez zdjęć satelitarnych?

💚40 niezwykłych map, które zmienią twoje postrzeganie świata

💚Mapa ukazująca szczerą prawdę o spacerach z dziećmi😀

💚Moja ulubiona książka o mapach (nie tylko dla dzieci)

💚10 przydatnych funkcji Google Maps

💚Google Maps planuje wprowadzenie funkcji, która pozwoli znaleźć najlepiej oświetloną drogę do domu

💚Ten sposób rysowania map wygląda na bardzo relaksujący!

💚9 ciekawostek o mapach, które warto znać

💚Muzea, które powinien odwiedzić każdy miłośnik kartografii. Jedno w Polsce i jedno w UK.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.