W polskich lasach żyje więcej gatunków zwierząt niż gatunków roślin. Problem w tym, że dużo trudniej je zauważyć, bo ludzie zazwyczaj przegrywają ze zwierzętami w grę na czujność.
Spotkanie i obserwowanie dzikich zwierząt choć wymaga nieco wiedzy i cierpliwości, nie jest niemożliwe. Przy odrobinie szczęścia może być wspaniałym przeżyciem, które nie tylko stanie się pięknym wspomnieniem, ale jak wynika z badań, może też korzystanie wpłynąć na naszą psychikę.
W dzisiejszych WEEKENDOWYCH LINKACH znajdziesz trochę ważnej teorii, dwa narzędzia przydatne dla początkujących i jeden piękny film dla tych, którzy akurat nie mogą wyjść z domu. W czwartkowym ZIELONYM SPOJRZENIU (newsletterze) podpowiem ci:
- Jak się przygotować do wyprawy (jak się ubrać i co spakować)
- Gdzie i z kim warto się wybrać na tropienie zwierząt
- Jak znaleźć lub przygotować w lesie dobrą kryjówkę
Jeśli nie ma cie jeszcze na mojej liście mailingowej, to dobry moment, żeby dołączyć.
💚TROPY / KUPY to kieszonkowy atlas do tropienia zwierząt, który może się przydać każdemu, kto chce się nauczyć rozpoznawać zostawiane przez nie ślady
💚Serce dębu to idealny film dla tych, którzy chcą obserwować zwierzęta, ale nie mogą akurat wyjść do lasu. Naprawdę warto się na nim skupić i dać się porwać emocjom kreowanym przez muzykę.
💚Niesamowity, wyczekany moment uwieczniony na zdjęciu.
💚Słyszeliście o ptakoterapii? Według badań, obserwowanie ptaków może pozytywnie wpływać na nasz nastrój. Tutaj trochę więcej informacji na ten temat.
💚Przydatna aplikacja do rozpoznawania obserwowanych i podsłuchiwanych ptaków.
💚Wypatrzenie i sfotografowanie sowy to moje małe marzenie. Jeśli macie podobnie, to poradnik o tym jak wypatrzeć sowę w lesie może się przydać.
💚Jak twoje zdjęcia przyrodnicze mogą pomóc chronić dzikie zwierzęta.
💚Jak bezszelestnie poruszać się po lesie?
💚Jak etycznie podglądać i fotografować zwierzęta
💚Obserwowanie zwierząt to jeden ze sposób budowania relacji z naturą. O różnych jego obliczach opowiada ta książka.
💚Obserwując zwierzęta można natknąć się na takie, które potrzebują pomocy (lub tak nam się tylko wydaje). Pomagać warto z głową, żeby bardziej nie zaszkodzić.