W polskich lasach żyje więcej gatunków zwierząt niż gatunków roślin. Problem w tym, że dużo trudniej je zauważyć, bo ludzie zazwyczaj przegrywają ze zwierzętami w grę na czujność.

Spotkanie i obserwowanie dzikich zwierząt choć wymaga nieco wiedzy i cierpliwości, nie jest niemożliwe. Przy odrobinie szczęścia może być wspaniałym przeżyciem, które nie tylko stanie się pięknym wspomnieniem, ale jak wynika z badań, może też korzystanie wpłynąć na naszą psychikę.

W dzisiejszych WEEKENDOWYCH LINKACH znajdziesz trochę ważnej teorii, dwa narzędzia przydatne dla początkujących i jeden piękny film dla tych, którzy akurat nie mogą wyjść z domu. W czwartkowym ZIELONYM SPOJRZENIU (newsletterze) podpowiem ci:

  • Jak się przygotować do wyprawy (jak się ubrać i co spakować)
  • Gdzie i z kim warto się wybrać na tropienie zwierząt
  • Jak znaleźć lub przygotować w lesie dobrą kryjówkę

 

Jeśli nie ma cie jeszcze na mojej liście mailingowej, to dobry moment, żeby dołączyć.

Zapisz się, żeby w czwartek 13.07 otrzymać ZIELONE SPOJRZENIE na obserwacje zwierząt wprost na twoją skrzynkę mailową!

* indicates required
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych (adresu e-mail) w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o warsztatach prowadzonych przez autorkę bloga Zielona wśród ludzi. Twoje dane nie będą wykorzystywane w żaden inny sposób, ani nikomu przekazywane. Zielone spojrzenie to newsletter bez spamu, wysyłany max. raz w miesiącu.

💚TROPY / KUPY to kieszonkowy atlas do tropienia zwierząt, który może się przydać każdemu, kto chce się nauczyć rozpoznawać zostawiane przez nie ślady

💚Serce dębu to idealny film dla tych, którzy chcą obserwować zwierzęta, ale nie mogą akurat wyjść do lasu. Naprawdę warto się na nim skupić i dać się porwać emocjom kreowanym przez muzykę.

💚Niesamowity, wyczekany moment uwieczniony na zdjęciu.

💚Słyszeliście o ptakoterapii? Według badań, obserwowanie ptaków może pozytywnie wpływać na nasz nastrój. Tutaj trochę więcej informacji na ten temat.

💚Przydatna aplikacja do rozpoznawania obserwowanych i podsłuchiwanych ptaków.

💚Wypatrzenie i sfotografowanie sowy to moje małe marzenie. Jeśli macie podobnie, to poradnik o tym jak wypatrzeć sowę w lesie może się przydać.

💚Jak twoje zdjęcia przyrodnicze mogą pomóc chronić dzikie zwierzęta.

💚Jak bezszelestnie poruszać się po lesie?

💚Jak etycznie podglądać i fotografować zwierzęta

💚Obserwowanie zwierząt to jeden ze sposób budowania relacji z naturą. O różnych jego obliczach opowiada ta książka.

💚Obserwując zwierzęta można natknąć się na takie, które potrzebują pomocy (lub tak nam się tylko wydaje). Pomagać warto z głową, żeby bardziej nie zaszkodzić.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.