Czy wiesz, że jest w Polsce takie miejsce w Polsce, w którym gwiazdka trwa (prawie) cały rok? W którym możesz nacieszyć oczy kolorowymi światełkami i bombkami w niewiarygodnej ilości? I w którym możesz zobaczyć jak powstają ozdoby choinkowe, a nawet spróbować swoich sił w tej niełatwej sztuce?

Te wszystkie atrakcje czekają na zwiedzających w Konsulacie świętego Mikołaja w Kętrzynie, w którym działa warsztat tworzenia bombek, sklep z ozdobami choinkowymi i galeria bombek z całego świata.

Warsztaty tworzenia bombek

Zwiedzanie konsulatu zawsze odbywa się w grupach. Pierwszą atrakcją, jaka czeka na odwiedzających, są warsztaty tworzenia bombek podczas których, można obserwować proces dmuchania szklanych ozdób oraz poznać różne techniki zdobienia. Po pokazie każdy ma szansę spróbować swoich sił zarówno przy formowaniu szkła, jak i ozdabianiu już gotowych form. Z warsztatów każdy uczestnik wychodzi z przynajmniej dwoma własnoręcznie wykonanymi bombkami (dwie ozdoby są w cenie biletu, za każdą kolejną trzeba dopłacić ok. 2 zł). W okolicach Wielkanocy warsztat tworzenia bombek zamienia się na jakiś czas w warsztat tworzenia pisanek.

Warsztaty nastawione są głównie na dzieci, więc metody zdobienia dostępne na warsztatach są bardzo proste i łatwe do opanowania. Trochę szkoda, że dla dorosłych nie ma nieco trudniejszych wyzwań, ale fani i fanki brokatu będą zadowoleni.

warsztaty tworzenia bombek

Galeria ozdób choinkowych

Po zabawie klejem i brokatem można w końcu obejrzeć kolekcję bombek zgromadzoną w pracowni i galerii. Ozdoby posegregowane są w tematyczne gabloty. Owoce, warzywa, akwarium, cyrk, cukiernia, sceny z Dziadka do orzechów czy Alicji w krainie czarów to tylko kilka z nich.

Na dzieci, w galerii czeka święty Mikołaj opowiadający historie i rozdający prezenty.

Sklep

Sklep z ozdobami otwierany jest 20 minut przed przyjściem każdej kolejnej grupy. Zakupy można zrobić przed lub po warsztatach. Niestety sklep nie jest tak dobrze wyposażony jak galeria, nie można tam kupić wszystkich fantazyjnych kształtów bombek, ale i tak warto zajrzeć.

Informacje praktyczne:

Konsulat Świętego Mikołaja
11-40 Kętrzyn
ul. Dworcowa 3a

Czynny przez cały rok!

Godziny wejść: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00

Wizyta trwa 2 h

Cena: 35 zł/os

Rezerwacji można dokonać na stronie: konsulatmikolaja.pl/

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.