Tematem przewodnim tego miesiąca zarówno dla WEEKENDOWYCH LINKÓW jaki i ZIELONEGO SPOJRZENIA (newslettera) jest woda.


W najbliższym ZIELONYM SPOJRZENIU, które trafi do waszych skrzynek w następny czwartek 26.11, podsunę wam kilka nieoczywistych pomysłów na oszczędzanie wody, oraz podpowiem jak tak naprawdę powinno wyglądać domowe SPA (leczenie wodą) i dlaczego kosmetyki, których używasz mają tak naprawdę drugorzędne znaczenie.


Jeśli jeszcze nie ma Was na mojej liście mailingowej, serdecznie zapraszam do zapisu. Jeśli ja Was nie przekonałam, może zrobi to opinia czytelniczki wystawiona poprzedniemu numerowi poświęconemu niebu.


Bardzo podoba mi się szerokie spojrzenie na temat przewodni w newsletterze. Super się je czyta. Fajnie, że jest dużo linków rozwijających temat. To jeden z moich ulubionych newsletterów.

 

Zapisz się!


Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych (adresu e-mail) w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o warsztatach prowadzonych przez autorkę bloga Zielona wśród ludzi. Twoje dane nie będą wykorzystywane w żaden inny sposób, ani nikomu przekazywane.
Zielone spojrzenie to newsletter bez spamu, wysyłany max. raz w miesiącu.


Dla przypomnienia (bo może nie pamiętasz już tego z lekcji geografii): woda krąży na ziemi w zamkniętym cyklu hydrologicznym. Nie jesteśmy w stanie wyprodukować jej więcej niż obecnie jest na naszej planecie. Na dodatek 97,5% naszych zapasów wodnych to wody słone, które nie nadają się do picia, a większość słodkiej wody uwięziona jest w lodowcach. Dlatego właśnie bardzo musimy o nią dbać!

Jak naprawdę wyglądają polskie zasoby wodne? Niestety bardzo słabo. Polska należy do krajów o najuboższych zasobach wodnych w Unii Europejskiej.  Dlatego powinniśmy o nie bardzo dbać! Posłuchajcie co Kasia Gandor ma na ten temat do powiedzenia.

Czy wiesz jak duży jest Twój ślad wody? Czy wiesz ile tak naprawdę wody zużywasz podczas codziennych czynności? Zmierz to za pomocą tego kalkulatora i daj znać w komentarzu! Mi jako roślinożerce bez ogrodu i nie myjącej samochodu wyszło 1228 m³ rocznie. Czyli i tak wciąż bardzo dużo. A jak jest u Ciebie?
Jakie polskie miasto najlepiej gospodaruje wodą? Niestety Poznań dopiero na 8 (ostatnim) miejscu wśród metropolii😭
Dbanie o wodę, to też dbanie o jakość ścieków jakie opuszczają nasze domy. Ja od lat wybieram naturalne środki czystości do sprzątania. Do zrobienia własnej pasty czyszczącej zainspirował mnie ten przepis. Ona naprawdę działa, świetnie zmywa osady z armatury i kuchenki gazowej! No i przy okazji jest super tania.
O ochronie naszych wspólnych zasobów wodnych mówię na Instagramie wraz z marką Kasztelan i mam dla Ciebie konkurs
Tę książkę O czasie i wodzie wymieniłam w moim liście do Mikołaja.
Podwodne życie ma przed nami jeszcze sporo tajemnic. W morzach i oceanach żyją stworzenia o jakich nam się nawet nie śniło. Zobacz te niesamowite zdjęcia.
W Kenii powstała stacja odsalania wody morskiej zasilana energią słoneczną. Takie rozwiązania mogą być jedyną nadzieją dla obszarów ubogich w słodką wodą i być może również dla nas lub dla następnych pokoleń żyjących w Polsce.
Nie od dziś wiadomo, że szybki prysznic jest lepszy dla planety niż kąpiel w wannie (zwłaszcza dużej wannie). Już niedługo, dzięki marce Ampere prysznic może być jeszcze przyjemniejszy. Firma stworzyła bezprzewodowy głośnik wykonany z plastiku wyłowionego z oceanów i zasilany energią płynącej w prysznicu wody! Na Kickstarterze zebrali fundusze na realizacje tego pomysłu w mniej niż dwie godziny!
Walia pracuje nad zeroemisyjną energią ze ścieków, projekt zyskał wdzięczną nazwę „Make Your Poo Work”😀
Skoro woda jest przezroczysta, dlaczego za każdym razem kiedy na nią patrzymy ma inny kolor? Tego dowiecie się z tej książki. A gdzie w Polsce można zobaczyć najbardziej niezwykłe kolory wody? Na przykład tutaj.
Ostatnio na blogu:

1 Comment

  1. Magdalena Półtorak Reply

    A propos wody, właśnie motywuję się do picia większej ilości i czytając Twój wpis pochłaniam już dzisiaj czwartą szklankę 300ml 😀

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.