Tematem przewodnim tego miesiąca zarówno dla WEEKENDOWYCH LINKÓW jaki i ZIELONEGO SPOJRZENIA (newslettera) jest niebo, której ma to do siebie, że im więcej nię o nim wie, tym bardziej jest fascynujące.

W najbliższym ZIELONYM SPOJRZENIU, które trafi do waszych skrzynek w czwartek 24.09, opowiem Wam kilka ciekawostek o tęczy, podrzucę pomysły na rozwojowe zabawy z dziećmi, podpowiem jak rozpoznawać chmury i jak na ich podstawie tworzyć własną prognozę pogody. Jeśli jeszcze nie ma Was na mojej liście mailingowej, serdecznie zapraszam.

Zapisz się!


Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych (adresu e-mail) w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o warsztatach prowadzonych przez autorkę bloga Zielona wśród ludzi. Twoje dane nie będą wykorzystywane w żaden inny sposób, ani nikomu przekazywane.
Zielone spojrzenie to newsletter bez spamu, wysyłany max. raz w miesiącu.


Zapisani? To teraz zapraszam na kilka ciekawostek o niebie:

Jak wygląda zachód słońca widziany na innych planetach?

More Sky” to specjalnie zaprojektowane okno, które pozwala oglądać niebo osobom, które mieszkają w mieszkaniach bez balkonu.

Nagranie niesamowitej przygody, której doświadczyło tylko 164 pasażerów lotu z Anchorage do Honolulu. Mogli oni oglądać zaćmienie słońca widziane ponad chmurami.

Jak zrobić chmurę w słoiku, czyli bardzo prosty eksperyment, który możecie zrobić z dziećmi w domu.
To jest NIESAMOWITE!

W Japonii można delektować się słodyczami wydrukowanymi na drukarce 3D, które powstały na podstawie danych pogodowych!
To jest atrakcja z kategorii „Trochę bym chciała, a trochę się boję”. Ale wciąż, chciałabym doświadczyć takiej nocy.
Jak fotografować nocne niebo? W podkaście  „Spotkania z Przyrodą”  tłumaczy mój kolega Tomasz Buczko, współtwórca Cicho w ciemni.

Ostatnio na blogu:

P.S. Jeśli chcecie sprawdzić swój poziom wiedzy o niebie, wypełnijcie krótki quiz, który dziś pojawił się na moich instastories🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.