wrzosy | turystyka leśna

Tematem przewodnim tego miesiąca zarówno dla WEEKENDOWYCH LINKÓW jaki i ZIELONEGO SPOJRZENIA (newslettera) są lasy i turystyka leśna, której jestem wielką fanką.
W najbliższym ZIELONYM SPOJRZENIU, które trafi do waszych skrzynek w czwartek 27.08, opowiem Wam nieco o kąpielach leśnych, leśnym jedzeniu, o leśnej fotografii, spacerach w koronach drzew i o tym, czy olejki eteryczne są skuteczne w odstraszaniu komarów i kleszczy. Jeśli jeszcze nie ma Was na mojej liście mailingowej, serdecznie zapraszam.
Tymczasem zapraszam na przegląd najciekawszych leśnych linków z ostatniego miesiąca.
🌲Przed nami kilka ostatnich dni wakacji, warto spojrzeć na tę leśną checklistę i spróbować wykreślić choć kilka punktów, by zdobyć fajne wspomnienia z tego niezbyt dobrego roku. Każde małoletnie i to dorosłe już wewnętrzne #dzikiedziecko będzie z takiej przygody zadowolone!
🌳Ciągle pikające w telefonie powiadomienia powodują, że trudno nam się skupić, pracować i uczyć się. Aplikacja Forest może pomóc Wam odzyskać skupienie podczas pracy. O kilku innych rozwiązaniach, które pomogą zadbać o digital wellbeeing pisałam TUTAJ.
🌱Od lat marzy mi się mały domek w lesie, ale odkąd zobaczyłam te domy w lesie, wciąż nie mogę zebrać szczęki z podłogi. Mogłabym rzucić wszystko i zamieszkać w którymś z tych domów w każdej chwili.
🌿Przełom sierpnia i września to najlepszy czas na podziwianie wrzosów w lesie. Ja szczególnie polecam wrzosowisko w Okonku i Wrzosowiska Kłomińskie. Na tak ogromnym terenie można bezpiecznie upajać się widokiem w pandemicznej rzeczywistości. Tu zajrzyjcie, żeby znaleźć wrzosowisko w innej części Polski.
🍃Piękny film o lasach za darmoszkę od Netflixa (ma polskie napisy).
🌲Leave no trace, to zasada, która powinna przyświecać każdemu leśnemu turyście. Zobaczcie jak poruszać się, piknikować i biwakować w lesie, by nie zostawiać po sobie żadnych śladów.
🌳Jeśli szukacie ciekawej lektury na koniec lata, to ja bardzo polecam Offline, dopiero zaczynam ale historia wciąga od samego początku.
🌱Najsłodsze zdjęcia leśnych zwierzaków uchwycone w Finlandii.
🌿Bardzo chciałabym kiedyś spotkać w lesie takie trolle.
🍃Drzewa są najlepszą klimatyzacją miast. Rozumieją to Vancouver, które szykując się na zmiany klimatyczne sporządza właśnie mapę cieplną miasta, żeby wiedzieć gdzie należy dosadzać drzewa w pierwszej kolejności.
Ostatnio na blogu

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.