Jakie macie plany na weekend? Ja bardzo liczę, że w ten weekend uda mi się w końcu zrobić zdjęcia do drugiej części wpisu o mikrowyprawach dookoła Poznania. Trzymajcie kciuki, żeby nie lało. Wybieram się też do kina na ten film.

Niezależnie od tego co planujecie, zapraszam na przegląd najciekawszych linków z ostatnich kilku tygodni.

Kolejny powód, żeby w końcu odwiedzić Kopenhagę

Moja relacja z pociągami to klasyczne love-hate relationship, ale tymi pociągami zdecydowanie chciałabym wyruszyć w podróż. Szczególnie tym irlandzkim!

Weekend w pięknym domku pośrodku niczego marzy mi się od dawna. Tu znajdziecie kilka inspiracji na tego typu wypady w Polsce. Może i ja w końcu zmobilizuję się do organizacji takiego wyjazdu.

Darmowy jadłospis i wskazówki dla osób cierpiących na IBS (zespół jelita drażliwego). Osobom cierpiącym na IBS stosującym dietę roślinną polecam też tę książkę, tam znajdziecie sporo wskazówek dotyczących komponowania diety LOW FODMAP w roślinnej wersji.

Responsible travel jako trend na 2020 według Pinterest. To temat zdecydowanie głębszy niż klikanie ładnych obrazków na tym portalu, ale i tak fajnie, że wzrasta ilość wyszukiwań takich tematów. Jeśli interesuje Was ten temat to na początek polecam lekturę tego serwisu.

Jeśli te nijakie „zimowe” miesiące już Wam się dłużą, tu kilka pomysłów jak sobie ułatwić oczekiwanie na wiosnę. Mnie przy życiu trzyma chyba tylko punkt 6. Szkoda tylko, że moje plany i marzenia znacznie przekraczają możliwości budżetowe😂

Jak to możliwe, że ludzki mózg jest zdolny do ogarniania takich rzeczy!?

Ogromny zbiór DARMOWYCH botanicznych ilustracji

Belgia nigdy nie znajdowała się na mojej liście miejsc wartych odwiedzenia, do czasu aż zobaczyłam tę ścieżkę💗 Muszę jednak zaznaczyć, że mam spore wątpliwości czy wbijanie pali w dno jezioro w żaden sposób „nie narusza jeziora”. Z tego co pamiętam ze studiów, niestety tak nie jest.
Jak popularny YouTuber może uczcić 20 mln subskrypcji? Pod wpływem pomysłów widza może zasadzić 20 mln drzew.

O sztuce odpoczywania. Bardzo we mnie rezonuje ten tekst. Cały czas staram się pilnować, żeby się nie przebodźcować, ale FOMO nie zawsze pozwala.

Dwa filmy o wodzie, które musicie zobaczyć: część 1, część 2

Jak nie zgubić się w lesie? Wskazówkami dzielę się na instagramie

Na koniec mam dla Was ciekawy cytat z książki, którą teraz czytam:


„Jedną z głównych przyczyn depresji jest długotrwały stres. I dla was, i dla mnie oznacza on najczęściej problemy z poukładaniem sobie puzzli życia, ale naszym przodkom nie chodziło bynajmniej o przepełnioną skrzynkę mailową czy przedłużający się remont łazienki. Ich układ stresowy uaktywniał się przy spotkaniach z dzikimi zwierzętami, z człowiekiem który chciał ich zabić, w obliczu głodu albo silnej infekcji. Ludzie żyli w świecie pełnym niebezpieczeństw i zdarzały im się dłuższe okresy silnego stresu, a pamięć o tym tkwi w każdym z nas do dziś.


Mózg interpretuje silny stres jako reakcję na czyhające wokół zagrożenia, a w takiej sytuacji w pełni uzasadnione jest wycofanie się i schowanie pod kocem. Za pomocą jakich narzędzi mózg może nas do tego nakłonić? To jasne – za pomocą emocji. Mózg próbuje nas odciągnąć od czegoś, co odbiera jako miejsce pełne niebezpieczeństw, i wykorzystuje do tego celu nasze samopoczucie – pojawia się wtedy przygnębienie i chęć odizolowania od otoczenia.”

Anders HansenOstatnio na blogu
Książka: Sztuka tworzenia wspomnień
Jak zrobić naturalny i skuteczny dezodorant w kremie (bez sody)
9 rzeczy, których nauczyłam się w 2019 roku, choć wcale nie planowałam
52 new things challenge 2019 – podsumowanie
Jak zorganizować (i przeżyć) ślub cywilny w plenerze
KSIĄŻKA: Dotknij, poczuj, zobacz
Dlaczego warto zwracać butelki po piwie?
Jak zrobić kule do kąpieli?
Zrób sobie: Zimowy balsam w kostce
KSIĄŻKA: W pogoni za słońcem
Gdzie na mikrowyprawę z Poznania komunikacją miejską? Północna część Poznania.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.