…aż 90% naszego mózgu stanowi woda? Dlatego też pierwsze oznaki odwodnienia organizmu to m.in bóle głowy czy problemy z koncentracją. Zdaniem lekarzy wieloletnie i konsekwentne odwadnianie organizmu może być przyczyną poważnych schorzeń, takich jak astma, wrzody żołądka, zwyrodnienie kręgosłupa! Udowodnił to m.in perski lekarz dr Batmanghelidj, który podczas pobytu w więzieniu leczył siebie i swoich towarzyszy wodą (bo tylko to miał do dyspozycji). Do dziś w niektórych gabinetach lekarskich w Izraelu pacjentom w poczekalni podaje się najpierw do wypicia 2 l wody. Często zdarza się tak, że pacjenci czują się tak dobrze, że rezygnują z wizyty i wracają do domów.
źródło: Kwartalnik „Porady na zdrowie” 3(10)2009
Tak więc kochani pamiętajmy, pijmy przynajmniej 2* litry wody dziennie (najlepiej źródlanej).
*Do tej ilości nie zalicza się wypita w ciągu dnia kawa, herbata, mleko, piwo, wino, słodkie napoje, wódka ani gazowana woda mineralna! Liczą się tylko naturalne soki, ziołowe i owocowe herbaty, niegazowana woda mineralna i źródlana.4 komentarze

  1. Dlaczego najlepiej pić wodę źródlaną? Przecież ona zawiera mniej minerałów niż woda mineralna, a nawet czasami bardzo mało. Obecna dieta większości ludzi jest uboga w minerały.
    Pozdrawiam Magda

  2. 90% wody w mózgu? trochę za dużo, wtedy to przypominał by galaretę

    • Zielona wśród ludzi Reply

      Mózg składa się głównie z wody, tłuszczu i bardzo znikomych ilości białka.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.