Czy mamy na sali roślinożerców? Jeśli tak, wszystkim polecam zainstalowanie darmowej aplikacji Daily Dozen stworzonej na podstawie wytycznych Michaela Gregera, lekarza i autora książki Jak nie umrzeć przedwcześnie, o której dowiedziałam się od Lekarki na roślinach.

Książki nie czytałam, więc nie mogę wypowiedzieć się na jej temat, jednak aplikacja bardzo mi się spodobała. Czytelnie pokazuje jak bardzo zróżnicowana powinna być roślinna dieta i jednocześnie mobilizuje, do odhaczania kolejnych porcji rożnych kategorii produktów. Przypomina też o codziennym ruchu, piciu odpowiedniej ilości wody i suplementacji witaminy B12 oraz witaminy D. Szkoda tylko, że brakuje osobnej kategorii na jednego orzecha brazylijskiego dziennie (źródło selenu) i możliwości dodania własnej pozycji np. dla przyjmowanych na stałe leków.

Po kilku dniach używania aplikacji poczułam się bardzo zmobilizowana do zwiększenia spożycia zieleniny i owoców jagodowych, z tymi kategoriami ewidentnie mam największe problemy odkąd przestałam regularnie pić green smoothie.

W aplikacji znajdują się też linki do obszernej bazy video i podcastów autorstwa dr. Greger’a, które dostępne są też na jego stronie nutritionfacts.org. Mnie od razu zainteresował ten o wpływie luteiny na funkcjonowanie mózgu.

Aplikacja jest darmowa, pozbawiona reklam, dostępna na Androida i iOS.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.