W nowym cyklu Znalezione w sieci chciałabym pokazać Wam wirtualne miejsca, do których często zaglądam i które są dla mnie cennym źródłem wiedzy i informacji.

Na pierwszy ogień idzie fundacja WIEMY CO JEMY.

Współzałożycielką fundacji jest Pani Małgorzata Desmond, specjalista medycyny żywienia i dietetyk. Celem Fundacji jest promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności zasad prawidłowego odżywiania jako źródła prewencji i wspomagania leczenia chorób zgodnie z „evidence based medicine” (medycyna oparta na dowodach naukowych) i w efekcie zmniejszanie społecznych kosztów opieki zdrowotnej.
Za fundacją stoi solidna rada naukowa, która czuwa nad rzetelnością publikowanych przez fundację informacji. I za to właśnie bardzo cenię profil WIEMY CO JEMY. Znajdziecie tam wiedzę popartą prawdziwymi badaniami naukowymi, a nie tylko przesądy i przypuszczenia. Co jakiś czas na profilu pojawiają się również przepisy na zdrowe obiady, desery i kolacje. Do końca września trwa też konkurs w którym można wygrać bardzo ciekawą książkę. Serdecznie polecam!

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.