Od ponad dwóch miesięcy jestem ciocią. W mojej rodzinie pojawił się mały Jaś. Z okazji narodzin i przy okazji Gwizdki dostał ode mnie m.in Pokrakę, pierwszą uszytą przeze mnie maskotkę. Dlaczego nazywa się pokraka, chyba nie trudno zrozumieć. Początki zawsze są trudne:) 
Starałam się dobrze przemyśleć wszystkie prezenty. Młodym rodzicom zakupiłam jeszcze Poradnik dla zielonych rodziców, który sama też chętnie przejrzałam. Was również namawiałam do świadomych zakupów (m.in tu i tu). Mimo to, w ostatnią niedzielę postanowiłam nie skorzystać ze swojej wiedzy. Kiedy dzień wcześniej zadzwoniła do mnie siostra i oznajmiła, że wybiera się w odwiedziny do swoich teściów i skoro będzie już tak blisko to może wpadnie i do mnie, bardzo się ucieszyłam. Zapomniałam tylko, że obiecałam być dobrą ciocią i zobowiązałam się kupić małemu Jasiowi jakieś zabawki do wózka. Chłopak  rośnie jak na drożdżach, chce poznawać świat i przydałoby mu się coś grzechoczącego i kolorowego do towarzystwa. Przyszła niedziela, siostra zadzwoniła, że będzie za pół godziny, a mnie oświeciło, że nie mam nic dla Małego. Czym prędzej wysłałam niemęża do wszytskomającego sklepu i kazałam kupić zabawkę. Grzechotka się podobała, wszystko było niby w porządku. Wieczorem siostra zadzwoniła do mnie, żeby powiedzieć, że szczęśliwie dojechali do domu. Powiedziała też, że sprawdziła wszystkie zabawki jakie Jasiu dostał tego dnia, wszystkie trzeba będzie prać, wszystkie były z Chin:( Aż mi się głupi zrobiło, że sama popełniłam błędy przed którymi ostrzegam innych. Postanowiłam też, że więcej do tego nie dopuszczę i udałam się na zabawkowy research. Oto co znalazłam:
1. Ekokonsument to strona na której możecie znaleźć firmy produkujące bezpieczne zabawki i produkty dla dzieci. Można tam znaleźć produkty firm, które przestrzegają zasad sprawiedliwego handlu, nie zajdziecie tam pluszaków produkowanych przez chińskie dzieci. Bardzo funkcjonalna wyszukiwarka ułatwia znalezienie interesujących nas firm.
2. Wśród firm polecanych na stronie ekokonusmetn.pl moją uwagę zwróciła firma Plan Toys, która produkuje bezpieczna dla dzieci zabawki z drewna oraz przestrzega zasad sprawiedliwego handlu. Zabawki tej firmy można kupić w wielu sklepach internetowych i na aukcjach. Moją uwagę zwróciły szczególnie grzechotki, klocki, samochody i lupa.

3. Ciekawe porady dotyczące zabawek można znaleźć na portalu Dzieci są ważne. Możemy przeczytać to zarówno o zabawkach dla niemowląt, o zabawkach domowej roboty i dla małych ekologów.
4. Znalazłam też całe mnóstwo mam, które same szyją zabawki dla swoich dzieci, a przy okazji dla tych  dzieci, których mamy nie mają tyle czasu lub zdolności.
Na razie to tyle. Więcej o moich zabawkowych poszukiwaniach już niebawem.

3 komentarze

  1. Bardzo podoba mi się eko styl, jeżeli tutaj można mówić o podobaniu, bo chyba powinnam powiedzieć, że "czuję to". Uważam, że w przypadku życia eko, nie może być mowy o jakimś ślepym naśladownictwie, trzeba.. to czuć i tyle 🙂

    Pozdrawiam i zapraszam na mój blog z opowiadaniami 🙂

    http://www.malinowoherbaciana.blogspot.com

    • Zielona wśród ludzi Reply

      W pełni się z Tobą zgadzam, to trzeba czuć. Ślepe podążanie za ekomodą jest bez sensu. Cieszę się, że ekologia i ochrona środowiska jest coraz bardziej popularna, ale mam nadzieję, że nie stanie się tylko modą, która przemija, ale świadomym stylem życia.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.