Widelce ponad noże to kolejny film o diecie wegańskiej. Film dla nieprzekonanych. Jest inny niż wszystkie, które do tej pory widziałam. Nie pokazuje cierpienia zwierząt, kurzych ferm, ubojni. Pokazuje cierpienie ludzi. Ludzi chorych z przejedzenia. Oraz ich drogę do zdrowia. Właśnie poprzez zmianę diety. Bohaterami są na zmianę lekarze i ich pacjenci. Największe wrażenie zrobiła na mnie występująca w filmie 70-cio letnia biegaczka, która po amputacji piersi, zamiast poddać się chemio i radioterapii, przeszła na weganizm i zaczęła treningi do triatlonu. Pokonała raka i nadal trenuje. 
W filmie ukazane zostały wyniki długoletnich badań dotyczących wpływu diety na nasze zdrowie. Badania prowadzone były zarówno na chorej populacji amerykanów oraz na zdrowych chińczykach i filipińczykach. Dwóch niezależnych lekarzy, po przeprowadzeniu niezależnych badań doszło do tego samego wniosku. Odpowiednia dieta może uchronić nas przed chorobami serca, nowotworami, reumatyzmem i cukrzycą. Wiele informacji zawartych w tym filmie usłyszałam wcześniej podczas wykładu mgr Małgorzaty Desmond, który dotyczył właśnie zapobiegania chorobom cywilizacyjnym i leczenia dietą. Naprawdę polecam Wam ten film, jest chyba najbardziej wartościowym filmem dokumentalnym jaki widziałam.

 Film jest ekranizacją książki Forks Over Knives: The Plant-Based Way to Health.

8 komentarzy

  1. Jestem świeżo po obejrzeniu tego filmu. Jestem wstrząśnięta. Produkty odzwierzęce odstawiłam natychmiast. Uważam, że to pozycja obowiązkowa, a wszystkim, którzy popularyzują ten obraz wielkie brawo i wielkie dzięki:)
    Warto też wiedzieć, że jest także książka, o której mowa w filmie. W Polsce pt. T.COLIN CAMPBELL, THOMAS M.CAMPBELL II
    NOWOCZESNE ZASADY ODŻYWIANIA. PRZEŁOMOWE BADANIE WPŁYWU ŻYWIENIA NA ZDROWIE

    gorąco polecam
    Dorota

  2. na chomikuj jest wprawdzie film o tym tytule, ale to nie jest ten film o ktorym mowa. Tutaj nie ma mowy o Prezydencie Clintonie. Ktos chyba specjalnie tak zrobil aby prawdziwego gilmu nie mozna bylo znalezc w necie. Po niemiecku znajdziecie trailer na youtube "Gabel statt Skalpell"

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.