Jakie macie plany na weekend? Ja dziś wieczorem wybieram się z niemężem do kina na ten film, w sobotę mam nadzieję wyskoczymy za miasto na krótką wycieczkę, a w niedzielę będziemy zajmować się gośćmi. Jeśli wy macie trochę więcej wolnego czasu w ten weekend, zapraszam na przegląd ciekawych linków z ostatnich tygodni.

Krok w dobrą stronę (w Białymstoku również). Nigdy nie rozumiałam, dlaczego w miastach wszystko musi być pod linijkę, trawa skoszona prawie do zera, a rzeki najlepiej zamknięte w betonowych kleszczach. Jest szansa, że teraz będzie w miastach ciszej (mało jaki dźwięk drażni mnie bardziej niż kosiarki i piły pod oknem) i bardziej przyjaźnie dla zapylaczy.

Łąka przynosi miastu wiele korzyści. Jak wszystkie tereny zielone, ma udział w ograniczaniu hałasu, zmniejszaniu występowania wysp ciepła i odpływu wód opadowych do kanalizacji. Pochłania więcej smogu niż klasyczne trawniki – dlatego często pasy zieleni pomiędzy trasami o dużym natężeniu ruchu są obsadzane roślinami łąkowymi.

Plastikowe śmieci posłużyły do budowy sceny na festiwalu Glastonbury

Kto emituje najwięcej zanieczyszczeń w wyniku produkcji energii elektrycznej? Najbardziej zaskoczyła mnie Australia, mają przecież taki potencjał do wykorzystywania energii słonecznej!

Słodkie pszczele tyłeczki na poprawę humoru

Czy podróżowanie z Airbnb jest etyczne? Dla chętnych do pogłębienia tematu polecam też serwis post-turysta. Szczególnie ten i ten tekst o wykorzystywaniu zwierząt jako atrakcji turystycznej

A dla tych, którzy nie muszą spędzać wakacji w tropikach, najlepsze trasy rowerowe w Polsce

Trwa nabór na działaczy regionalnych Programu Ciemne Niebo. Jeśli zanieczyszczenie światłem nie jest Wam obojętne, możecie się zgłaszać TU

Toskania wyprzedza pozostałe regiony UE i zakazuje jednorazowego plastiku już teraz

Mój pomysł na letni obiad w 5 minut

Sklep w Vancouver zawstydza swoich klientów plastikowymi siatkami na zakupy

OSTATNIO NA BLOGUW poszukiwaniu proszku idealnego. Klareko vs. Frosh
Jak lepiej spędzić weekend?
Sposób na zdrowsze odżywianie w podróży. Elektryczny garnek turystyczny
One day trip: Wyspa Edwarda
Napoje w duchu zero waste, czyli co pić, kiedy woda nie wystarcza

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.