Dziś mam dla Was bardzo prostą recepturę na sól do kąpieli dla wiecznie zakatarzonych, idealną jako gwiazdkowy prezent dla wszystkich zmarzluchów, którzy lubią od czasu do czasu wygrzać się w wannie. I dla wszystkich miłośników lasu też.

Olejki eteryczne zawarte w sośnie pomagają oczyszczać górne drogi oddechowe i przynoszą ulgę w katarze. W połączeniu z parą wodną unoszącą się znad ciepłej wanny odetkają każdy zapchany nos. Sosna działa też delikatnie wykrztuśnie, z młodych pąków można zrobić herbatkę lub syrop.

Sól nieprzetworzona zawiera oprócz NaCl jeszcze całą masę minerałów cennych dla naszego zdrowia. Ciepła kąpiel z dodatkiem soli działa odprężająco na mięśnie, łagodzi niektóre dolegliwości skórne, pomaga walczyć z cellulitem i generalnie oczyszczać organizm z toksyn.

Zarówno sól, jak i sosna zastosowane w kąpieli poprawiają jakość snu.Do jej przygotowania potrzebujecie tylko:
1. Ładnego słoiczka
2. Gruboziarnistej soli himalajskiej lub innej nieprzetworzonej
3. Pączków sosny (do kupienia np. TU lub TU)
4. Olejku eterycznego z sosny

Do wyparzonego słoiczka nasyp do 3/4 wysokości gruboziarnistą sól, dodaj do niej kilka kropel olejku eterycznego z sosny, następnie dopełnij słoik młodymi pączkami. Słoik zakręć, by olejek nie wietrzał. Sól przechowuj w suchym miejscu.

Sól stosuj jako środek wspomagający leczenie kataru lub jako mieszankę relaksacyjną.

Jeśli chcecie przygotować podobne, naturalne świąteczne prezenty dla swoich bliskich, zapraszam na najbliższe warsztaty w Poznaniu. Szczegóły znajdziecie TU


Na warsztatach często zadaję uczestniczkom pytanie, czy wiedzą dlaczego kąpiel w sztucznie aromatyzowanej i barwionej soli z drogerii nie ma sensu. A Wy wiecie? Jestem bardzo ciekawa:)

Inne pomysły na gwiazdkowe prezenty:

2 komentarze

  1. Sięgnij do Natury Reply

    uwielbiam robić włąsne sole do kąpieli, szczególnie na prezent. Takiej sosnowej jeszcze nigdy nie próbowałam…Na prezenty lubię robić sole ziołowe, niestety u mnie w domu trochę takie odpadają, poneważ byle śmieć potrafi zapchać odpływ wanny;(

    • Zielona wśród ludzi Reply

      A próbowałaś wsypać sól do lnianego woreczka i w takiej formie wrzucać do wanny? Może to rozwiąże problem.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.