Ruszyła nowa kampania WWF SOS dla świata. Charytatywnie wzięli w niej udział: Patricia Kazadi, Michał Piróg, Magdalena Różczka, Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Pascal Brodnicki, Monika Richardson, Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Cegielska, Jakub Porada, Agnieszka Maciąg i Piotr Najsztub.
SOS dla świata to kampania promująca proekologiczne zachowania wśród Polaków. Jej celem jest popularyzacja przyjaznego środowisku stylu życia, a w szczególności promocja zachowań, które pomogą przeciwdziałać globalnym problemom ekologicznym:

 1. zmianom klimatu
 2. niewystarczającemu recyklingowi i niewłaściwej utylizacji odpadów
 3. wylesianiu
 4. problemowi elektrośmieci
 5. nielegalnemu handlowi ginącymi gatunkami
 6. deficytowi wody pitnej
Są to jednocześnie tematy, w odniesieniu, do których każdy Polak może podjąć działania, wprowadzając proste zmiany w swoim codziennym życiu.
Podstawowym narzędziem kampanii jest ten interaktywny wortal internetowy, pozwalający na osobisty wybór i internalizację zobowiązań dotyczących proekologicznego stylu życia, czyli stworzenie własnego dekalogu ekologicznego.
Kolejnym kluczowym elementem kampanii jest program telewizyjny z udziałem 12 znanych osób, które na własne oczy zobaczyły jaki jest realny i bolesny wymiar problemów ekologicznych, które dla nas, Polaków, często wydają się być abstrakcyjne.”
Źródło: http://sos.wwf.pl/ 
Widziałam już pierwszy odcinek, podczas oglądania łzy leciały mi z oczy prawie tak samo jak uczestnikom wyprawy. Już dziś będzie można zobaczyć w internecie drugi odcinek dotyczący handlu zwierzętami. Mimo, że nie znoszę TVN, a większość serwowanych tam programów obraża moją inteligencję, polecam waszej uwadze ten serial. Może choć trochę otworzy Wam oczy i zmieni pielęgnowany przez specjalistów od marketingu konsumpcyjny światopogląd.
Wszystkie odcinki można obejrzeć TU.
Więcej o kampanii można przeczytać TU.

2 komentarze

 1. Podoba mi się Twój blog. Chyba obejrzę ten program…
  Pozdrawiam.

 2. Zielona wśród ludzi Reply

  Cieszę się, że się podoba:)
  A program polecam, naprawdę daje do myślenia.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.