Microbial Home to koncepcja kuchni zaprezentowana przez  Philips Design. Projekt zakłada stworzenie w zaciszu własnego domu samowystarczalnego ekosystemu zasilanego biogazem wytwarzanym z organicznych odpadów. Produkowany w wyspie kuchennej metan służy do gotowania, oświetlania oraz ogrzewania wody. W Microbial Home nie ma lodówki, do przechowywania żywności służą wbudowane w stół terakotowe pojemniki. Paternoster służy natomiast do rozkładu tworzyw sztucznych za pomocą grzybów. Proces rozkładu reklamówki w takim urządzeniu trwa kilka tygodni. Wykorzystywana w procesie rozkładu grzybnia może służyć również do produkcji jadalnych grzybów domowych. W skład systemu wchodzi też domowy ul oraz ekologiczne światło produkowane przez bioluminescencyjne bakterie karmione metanem i kompostem pochodzących z urządzenia Bio-digester lub fluorescencyjne białka, które wytwarzają światło.Firma Philips zaprojektowała również specjalną ekologiczną toaletę umożliwiającą wypróżnianie w pozycji kucznej (bardzo zdrowej, zapobiegającej nowotworom jelita grubego i innym schorzeniom) oraz połączonej z urządzeniem do produkcji metanu. Do produkcji komponentów kuchni użyto miedzi, żeliwa, szkła, drewna i bambusa.
 
Jak Wam się podoba ta koncepcja?  Ja jestem gotowa zainstalować taki system w swoim domu (jeśli oczywiście znajdę sponsora :D)

1 Comment

  1. ekocentryczka Reply

    Widziałam to już jakiś czas temu. Wygląda nowocześnie,trochę alchemicznie. W rozkład odpadów sztucznych mogę uwierzyć,ale wyhodowanie potem z tego jadalnych grzybów trochę mnie zadziwia..

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.