OD WYDAWNICTWA

Książka napisana przez autorkę bloga Zielone Koktajle.
Znajdziesz w niej 365 przepisów na kolorowe, pożywne i smaczne koktajle z owoców oraz warzyw.
Przekonasz się, że koktajle warto pić codziennie. Wystarczy kilka minut, by cieszyć się zdrowymi napojami, z których każdy to prawdziwa bomba witaminowa.

Inspiruj się przepisami i miksuj na zdrowie. 

MOJA OPINIA

Bloga Zielone Koktajle znam już od dawna, gdzieś w jego odmętach znajdziecie też kilka moich miksów. Tym bardziej ucieszyłam się z książki Zielone koktajle, którą dostałam na imieniny. Jest to bardzo ładnie wydany zbiór przeróżnych przepisów przede wszystkim na koktajle, ale też zupy, lody czy miksowane desery. Idealne rozwiązanie dla osób, które mają problemy z wymyślaniem własnych kompozycji lub szukają ciekawych inspiracji.
Do podtytułu 365 przepisów aż chciałoby się dodać na cały rok, bo oprócz typowo letnich kompozycji, w książce znaleźć można również przepis na grzańca ze zmiksowanych winogron czy rozgrzewający napój czekoladowy na bazie mleka roślinnego. Jednym słowem jest w czym wybierać. Wszystkie przepisy zilustrowane są bardzo apetycznymi zdjęciami, aż chce się kręcić własne koktajle.

Jedyny zgrzyt jaki odczuwam w związku z tą książką, to zdjęcie z okładki. Jak można było z pośród tylu pięknych zdjęć wybrać to z plastikowymi kubkami? Ani to estetyczne, ani ekologiczne, ani zdrowe. Koktajle z dużą zawartością owoców lepiej trzymać z dala od plastikowych naczyń, gdyż materiał ten może wchodzić w reakcje w kwasami zawartymi w owocach.

Podziel się

4 komentarze

  1. Zielone Koktajle Reply

    Dziękujemy za miłe słowa i obiektywną opinię 🙂 Zdjęcie z okładki faktycznie nietrafione 🙂 Poprawimy się w przyszłości, pozdrawiamy!

  2. Marzena T Reply

    Fajna książka,recenzja się przyda fajny pomysł na prezent

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.