OD WYDAWNICTWA
Najważniejsze zmiany w sposobie odżywiania rozpoczynają się w głowie. Nie wystarczą jednorazowy detoks i cudowna dieta. Aby odzyskać energię i dobre samopoczucie, wybierz kompleksowe oczyszczanie przez racjonalne odżywianie się.
Dzięki prostym zasadom opisanym w książce oczyścisz ciało z toksyn oraz usprawnisz pracę wszystkich układów i narządów w organizmie. Nauczysz się samodzielnie komponować codzienne posiłki i właściwie dobierać produkty spożywcze bez skrupulatnego liczenia kalorii. Dowiesz się, co jeść, by wzmocnić odporność i wspomagać organizm, m.in. jak przeprowadzić bezpieczną, krótkotrwałą dietę oczyszczającą, a także jak łagodzić bóle i dolegliwości, takie jak: migrena, bezsenność czy zespół jelita drażliwego. W książce znajdziesz również autorskie zdjęcia i przepisy na łatwe w przygotowaniu i pełnowartościowe śniadania, obiady, desery i kolacje, które będą inspiracją do zmiany nawyków i zdrowego odżywiania się na co dzień.
Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
– przedstawia najważniejsze zasady zdrowego odżywiania, które wspomagają naturalne oczyszczanie organizmu
– podpowiada, jak przyspieszyć metabolizm i utrzymać prawidłową masę ciała
– prezentuje sposoby na rzekomy głód, czyli jak nie zajadać stresu i zmniejszyć apetyt na słodycze
– wyjaśnia, jak przygotowywać zdrowe posiłki do pracy, szkoły, na uczelnię czy na podróż
– wskazuje, jak świadomie dokonywać wyborów żywieniowych i planować urozmaicone menu
MOJA OPINIA
„Zdrowy detoks” to tak naprawdę bardzo kompleksowy poradnik o prawidłowym sposobie odżywania. Niech Was nie zmyli tytuł, to nie jest opis kolejnej i jedynej słusznej diety cud.
Książka Ewy Jarosz zachęca raczej do trwałych zmian w diecie, udowadnia, że warto je wprowadzać i wręcz odradza długotrwałe głodówki i diety oczyszczające. Ma bardzo imponujący spis treści (do sprawdzenia TU), taki podział zagadnień bardzo pomógł mi uporządkować dotychczasową wiedzę i poszerzyć ją o kolejne informacje. Autorka nie jest chyba przekonana do diety roślinnej, choć i wskazówki dla tej grupy w książce się znalazły.
Oprócz sporej ilości wiedzy w publikacji znajduje się kilka przykładowych jadłospisów i sekcja z przepisami, w której wypatrzyłam sobie antyoksydacyjny koktajl z jagód i grejpfruta. Sama chyba nigdy nie wpadłam bym na to połączenie:)
W skrócie książkę określiłabym jako bardzo kompleksową, w mojej biblioteczce zdecydowanie takiej brakowało.
Autorka książki prowadzi bloga dietetykwstolicy.pl, gdzie również znajdziecie sporo przepisów i porad dietetycznych.
Podziel się
2 komentarze
Bardzo fajna recenzja. Zaciekawiłaś mnie tą książką. Szczególnie jestem ciekawa kwestii słodyczy, bo czytałam już wiele na ten temat i póki co jedyne co mi pomogło to, przejście na weganizm, który zwyczajnie ograniczył ilość dostępnych produktów. Jednak te wegańskie dalej wcinam. W mniejszych ilościach niż kiedyś, ale jednak. Pozdrawiam. 🙂
Ciekawa pozycja. Na razie przeprowadzam wstęp do detoksu właściwego tzn piję więcej zdrowej przefiltrowanej wody z filtra molekularnego z naturalną mineralizacją – kupiliśmy filtr bo już nie chciałam pić wody mineralnej butelkowanej w plastik. Ta książka pomoże mi pewnie w podjęciu kolejnych kroków w ramach detoksu.