O KSIĄŻCE

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.MOJA OPINIA

Tę książkę chciałam przeczytać od momentu, jak pierwszy raz na ekranie telefonu mignęła mi jej okładka. Za taką ilustracją nie może kryć się nic złego, prawda? Wiem, że książek nie ocenia się po okładce, ale w tym przypadku pierwsze wrażenie mnie nie zmyliło:)
Sekretne życie drzew czyta się jak połączenie baśni i podręcznika akademickiego, sporo wiedzy z pierwszych studiów zaczęło mi się przypominać podczas czytania. Książka jest napisana prostym językiem, a mimo to w bardzo ciekawy sposób opowiada o tym jak funkcjonują drzewa i las. Nawet nie spodziewałam się, że to jest tak fascynująca historia. Z książki można się np. dowiedzieć. jak powstają dziuple, dlaczego z drewna robi się instrumenty muzyczne oraz tego, dlaczego prowadząc „zrównoważoną gospodarkę leśną” pozbawiamy przyszłe pokolenia dostępu do takich surowców jak węgiel, gaz ziemny czy ropa naftowa.
Skutkiem ubocznym lektury książki jest natychmiastowa ochota na spacer do lasu oraz ogromna potrzeba opowiadania wszystkim ciekawostek o drzewach 🙂 Wszystkim powinien wzrosnąć też szacunek dla tych pięknych istot. Mój wzrósł bardzo.

Na dniach wychodzi druga książka tego samego autora „Duchowe życie zwierząt” i już wiem, że będzie moja:)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.