„Ciepło” to książka autorki bloga blimsien.com który czytam od lat. Jest to idealna pozycja dla wszystkich, którzy niezbyt dobrze znoszą zimę i potrzebują konkretnych strategii osiędbania (selfcare). Autorka czerpie z doświadczeń i wiedzy ajurwedy, ale wszystkie porady są dobrze osadzone we współczesnych, polskich realiach.

W „Ciepło” znajdziecie nie tylko porady na temat tego jak się ubierać, żeby nie marznąć czy jak rozgrzewać się od środka odpowiednią dietą. Ważniejsze jest to, jak powinniśmy zmienić swoje nastawienie do zimnej i ciemnej pory roku, jak możemy zarządzać oczekiwaniami wobec samych siebie (spoiler: zimą nie powinniśmy wymagać od siebie tak duża jak latem) oraz jak możemy zmienić swój styl zycia, żeby nie odczuć negatywnych zmian w samopoczuciu.

W poradniku znajdziecie wyjaśnienie, dlaczego planowanie wakacji w ciepłych krajach w środku polskiej zimy nie jest najlepszym pomysłem oraz dlaczego osoby, które chcą przeczekać ten czas pod kocem z kubkiem kakao w ręku, z każdym dniem czują się gorzej. To, że dzięki tej pozycji można lepiej zrozumieć o co chodzi w ajurwedzie traktuję jako dodatkowy bonus.

W książce znajdziecie 25 przepisów na rozgrzewające dania. Mi do gustu najbardziej przypadły zupy oraz szarpane boczniaki w wyraźnej, azjatyckiej marynacie💚

Książkę polecałam w tegorocznym prezentowniku. Jeśli potrzebujecie więcej pomysłów na prezenty dla miłośników mikrowypraw, zajrzyjcie do tego wpisu.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.