O FILMIE

Jesteśmy opętani manią sprzątania i czyszczenia naszych ciał. Miliony produktów warte miliardy dolarów zawierające tysiące toksycznych chemikaliów są wytwarzane, zużywane i wyrzucane każdego dnia. Amerykanie, rok rocznie mają kontakt z 72 tysiącami chemikaliów. Kobiety pracujące w domu mają o 54% wyższą zachorowalność na raka, niż te, które pracują poza nim.
– Moja mama pracowała w domu i zmarła na raka w wieku 57 lat. To sprawia, że zaczynam się martwić o swojego syna – to tylko jedna z wielu obaw młodych rodziców przed wpływem toksycznych substancji na ich pociechy. Na ich zdrowie wpływają codziennie dziesiątki groźnych substancji.
Zobacz ten dokument, a na zawsze odmienisz swoje nawyki w kwestii sprzątania!


MOJA OPINIA

Nie jest to najlepszy film dokumentalny jaki widziałam. Nie jest nawet dobry. Ale i tak uważam, że warto go obejrzeć. Dokument porusza temat bagatelizowany przez większość ludzi. Porusza temat trucizn dostępnych w każdej drogerii, dostępnych w większości sklepów spożywczych. Mowa oczywiście o środkach „czystości”, które usuwają z naszych domów brud, zostawiają natomiast toksyczny chlor, amoniak czy naftalen. Upośledzają nasze systemy oddechowe. W najlepszym razie wywołują wysypkę lub otyłość, w najgorszym – raka.

Film opowiada o pięcioosobowej rodzinie, która na trzy tygodnie miała porzucić dawne nawyki związane z używaniem ogromnej ilości środków czystości w swoim domu. Kilkadziesiąt butelek z przeróżnymi preparatami zastąpili sodą, mydłem, boraksem, olejkami eterycznymi i octem. I choć na początku nie było łatwo, w końcu przekonali się do domowej roboty proszku do prania, pasty do zębów czy żelu do włosów. Poczuli się lepiej i mam wrażenie, że pod koniec wyglądali lepiej (szczególnie cera mamy i najstarszego syna). Zaoszczędzili też sporo pieniędzy. I co najważniejsze, uświadomili sobie, jakim powietrzem oddychali do tej pory i jaki wpływ miało to na ich zdrowie. Mam nadzieję, że nigdy już nie wrócili do starych nawyków. Mam też nadzieję, że swoją historią przekonali chociaż kilku nieprzekonanych do naturalnych środków czystości.


Film można obejrzeć TU.

P.S. Pamiętacie Pachniesz jak Persil?

1 Comment

  1. Dominika z dpblog.pl Reply

    Oglądałam. Całkiem ok, na początki niwelowania chemii z domu ok.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.