Dziś przedstawiam Wam kolejne śniadanie idealne. Nie dość, że robi się praktycznie samo, to jeszcze bardzo dobrze smakuje, syci na długo i dostarcza ogromną ilość składników odżywczych. W sam raz na poniedziałek po intensywnym weekendzie. 
Wczoraj całkiem przypadkiem wpadła mi w ręce mała paczuszka sproszkowanego korzenia maca. Już od dłuższego czasu zastanawiałam się nad zakupem tego cudownego proszku, ale odstraszała mnie cena. Postanowiłam jednak kupić odrobinę na spróbowanie. W ostatni weekend zaliczyłam spadek formy. Zbyt intensywny wysiłek fizyczny i kiełkujący ząb mądrości dały mi w kość. Mam nadzieję, że ta odżywcza bomba postawi mnie na nogi.
MACA jest rośliną uprawianą w Peru w rejonie peruwiańskich Andów Centralnych na wysokości 4000-4500 m n.p.m., gdzie panuje specyficzny unikatowy klimat wysokogórski o charakterze tropikalnym. Jest jednoroczną rośliną bulwiastą z rodziny kapustowatych. Część jadalną macy stanowi korzeń. Jest uprawiana za względu na swoje unikatowe właściwości odżywcze i lecznicze. Uznana i używana od kilku tysięcy lat przez Inków i obecnych mieszkańców Peru jako wysokowartościowa żywność. Maca stanowi uzupełnienie diety, może być również stosowana przez rekonwalescentów , w stanach niedożywienia , po przebytych chorobach jako środek odbudowujący i regenerujący siły witalne.
Maca wspomaga zrównoważyć układ hormonalny ma pozytywny wpływ na płodność u kobiet i mężczyzn. 
MACA:
  • Działa jak afrodyzjak, zwiększając libido u mężczyzn i kobiet
  • znacząco poprawia płodność – przyczynia się do poprawy stanu jajeczek jak i kondycji i żywotności plemników – alternatywa dla sztucznych technik zapładniania;
  • znacząco zmniejsza ryzyko zachorowań na raka;
  • przeciwdziała chorobom tkanek kostnych, w tym przede wszystkim osteoporozie;
  • spowalnia proces starzenia-przedłuża życie;
  • reguluje gospodarką hormonalną , eliminuje wszelkie nieprawidłowości hormonalne i czynniki chorobotwórcze z nimi związane
  • pobudza energetycznie i wzmacnia wytrzymałość fizyczną organizmu;
  • łagodzi depresje;
  • redukuje zespół chronicznego zmęczenia,
  • działa uspokajająco i antystresująco;
  • pamięć – ogólna poprawa zdolności do skupiania się
 
Maca zaopatruje organizm w naturalne aminokwasy, fitohormony, minerały i witaminy, dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, a ich organizm jest zmuszany do intensywnego wysiłku umysłowego i fizycznego.

źródło: przedciaza.pl

SKŁADNIKI:
3 łyżki płatków owsianych
3 łyżki płatków gryczanych
5 suszonych śliwek
2 łyżeczki surowego kakao
łyżeczka maca
łyżeczka babki płesznik
banan
woda
Płatki owsiane, płatki gryczane, babkę płesznik i suszone śliwki zalewamy wodą i zostawiamy na 10-15 minut  (w tym czasie idziemy np. poskakać na skakance :D). Gdy płatki, śliwki i nasiona namiękną, dodajemy pozostałe składniki i miksujemy. Gotowe:)

8 komentarzy

    • Zielona wśród ludzi Reply

      Udało mi się kupić podczas jarmarku w galerii pestka w Poznaniu.

    • Zielona wśród ludzi Reply

      Firma ma też stronę internetową: dziadekmateusz.com.pl

  1. A ile kosztowała maca, skoro cena Cię odstraszała?
    Boję się nawet strzelać, ponieważ pewnie nie trafię…

    • Zielona wśród ludzi Reply

      Za tą małą paczuszkę (30g) zapłaciłam 9 zł. W sklepach internetowych były znacznie większe opakowania i ceny wahały się od 30 do 50 zł. Jeśli maca się sprawdzi to i tak się pewnie na większe opakowanie skuszę, ale na razie chciałam wypróbować.

  2. Kochana, a jak to smakuje? I druga rzecz – czy można spożywać przy chorobach tarczycy? Czy jest wtedy wręcz wskazana?

    • Zielona wśród ludzi Reply

      Na kilku stronach, które oglądałam polecano korzeń maca przy chorobach tarczycy. Podobno działa regulująco. Ale może bezpieczniej będzie to skonsultować z jakimś specjalistą. Chociaż znając polskich otwartych na naturę lekarzy, to pewnie będą odradzać:(

      Sama maca smak ma raczej bliżej paskudnego. Ale w słodkim koktajlu łatwo go zamaskować.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.