Jak co roku mam dla was dawkę inspiracji prezentowych. W tym roku ponownie przygotowałam propozycje dla miłośników mikrowypraw i ludzi wiecznie w drodze w poszukiwaniu szczęścia.

W zestawieniu znajdziecie trzy kategorie prezentów: dla (mikro)podróżników, dla zmarzluchów i osób, które potrzebują czegoś na poprawę samopoczucia w ciemne, zimowe dni.

Przypominam też o prezentownikach z poprzednich lat: 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

 

Dla zmarzluchów

  1. Skarpetki z wełny merino – cienkie, ale bardzo dobrze grzeją stopy. Są miękkie, nie gryzą i nie uciskają stopy. Tu znajdziesz damskie,a tu męskie.
  2. Czapka z wełny merino – grzeje, ale nie drapie. Dostępna w kilku modelach i wielu kolorach.
  3. Piżama flanelowa – flanela to najlepiej grzejąca tkanina bawełniana. Piżama z tego materiału przyda się każdemu, kto marźnie w nocy i nie lubi wyskakiwać rano spod ciepłej kołdry.
  4. Skarpetki do jogi ćwiczenie z bosymi stopami zimą może być wyzwaniem. Skarpetki bez palców pozwolą utrzymać stabilną pozycję podczas praktyki jogi, a jednocześnie dogrzeją stopy.
  5. Nacomi cinnamon rolls – zestaw kosmetyków intensywnie pachnących cynamonem.
  6. Herbata Celestial Seasonings Bengal Spice –  rozgrzewająca, ziołowa mieszanka z cynamonem, prażonym korzeniem cykorii, prażonym chlebem świętojańskim, naturalnym aromatem przypraw i wanilii,  korzeniem imbiru, kardamonem, czarnym pieprzem, goździkami i gałką muszkatołową.

Dla (mikro)podróżników i miłośników lasu

  1. Spinka do włosów – ręcznie robiona spinka z mosiądzu w kształcie drzewa
  2. Wisiorek – ręcznie robiony wisiorek w kształcie gałązki
  3. Ex Libirs – personalizowany stempel do oznaczania książek w kształcie drzewa (wersja z balonem też piękna!)
  4. The Doorstep Mile – książka (dostępna również jako podcast na Spotify) dla osób wiecznie cierpiących na głód nowej przygody. Więcej pisałam o niej tutaj.
  5. Siedzisko termiczne – lekka, składana poduszka, która pozwala siedzieć nawet na śniegu.
  6. Kosmetyczka wisząca – rozwiązuje odwieczny problem braku miejsca na rozłożenie kosmetyków w hotelowych łazienkach. Ułatwia dostęp do wszystkich spakowanych produktów.
  7. Idź na spacer – książka dla osób, które kochają spacery lub wręcz przeciwnie, dla tych, którzy potrzebują motywacji do zwiększenia poziomu swojej aktywności w oparciu o argumenty zdrowotne.
  8. Pieszo i beztrosko –  to nawet nie książka, a raczej zeszyt kreatywnych ćwiczeń przygotowanych przez profesorkę języka angielskiego, która od kilku lat zajmuje się prowadzeniem interdyscyplinarnych kursów, łączących kreatywne pisanie, spacerowanie, pobudzanie wyobraźni i poprawę samopoczucia. Ćwiczenia zawarte w książce można wykonać podczas każdego spaceru. Kieszonkowy rozmiar książki i puste strony przygotowane do wypełnienia ich wytworami naszej wyobraźni zachęcają, by zabrać ją ze sobą na wycieczkę.
  9. Ciepła bluza – długa, miękka i kolorowa. Niezastąpiona w każdej podróży. Może służyć za bluzę, płaszcz lub szlafrok.
  10. Soda stream – saturator do wody, dla tych, którzy nie chcą żegnać się z bąbelkami, ale chcą oszczędzić ilość produkowanego na co dzień plastiku.
  11. Serce dębu – bilet na seans pięknego filmu o życiu lasu toczącego się w okół wielkiego dębu.
  12. Piwo Like a forest – piwo o smaku lasu do popwiajania przy ognisku.

Na poprawę samopoczucia

  1. Karty „Leśne Medytacje” – karty i dołączona do nich książeczka zawierają 35 propozycji zaproszeń (ćwiczeń), które można wykonać podczas samodzielnej praktyki shinrin yoku. Z kart można korzystać na różne sposoby, które też zostały opisane w książeczce. Piękne ilustracje można wykorzystać też do wymyślania własnych modyfikacji i wariacji na temat każdego ćwiczenia. Z opisanych przez autorów zaproszeń można korzystać samodzielnie, z partnerem/partnerka czy nawet z dziećmi.
  2. Sztuka odpoczynku – książka dla tych, dla których odpoczywanie wcale nie jest proste. Autorka przeprowadziła międzynarodową ankietę i zapytała ludzi o ulubione formy odpoczynku, następnie 10 najpopularniejszych odpowiedzi wzięła na warsztat i przeanalizowała ich skuteczność, korzystając z dostępnych badań naukowych. Wymieszała to wszystko ze sporą ilością własnych doświadczeń i dowodów anegdotycznych (nie zawsze potrzebnych) i w efekcie stworzyła całkiem ciekawą opowieść o tym, jak odpoczywać skutecznie.
  3. Aplikacja WomanUp – aplikacja z treningami stworzona przez kobietę dla kobiet. Dostępne tam zestawy ćwiczeń są przygotowane tak, by nie szkodzić mięśniom dna miednicy.
  4. Lampa do fototerapii – lampa dająca bardzo jasne światło (ok. 10 000 luksów) o temperaturze barwowej słońca. Stosowana rano, pomaga regulować rytm dobowy, wpływa na jakość snu i poprawia samopoczucie w pochmurne i ciemne zimowe dni.
  5. Voucher na masaż Kobido (lub inny masaż relaksacyjny). W Poznaniu polecam zwłaszcza w Regeneracja Miejskie SPA
  6. Happy mózg – spojrzenie na szczęście oczami neurobiologa.  Autor pisze o szczęściu z punktu widzenia neuroprzekaźników, naszego domu, pracy, miejsca zamieszkania, relacji międzyludzkich, miłości, związków i ciemnej strony szczęścia. Pozycja dla osób, które ciekawi sposób działania ludzkiego mózgu.
  7. Suplementy i adaptogeny Health Labs – preparaty dla osób, które, borykają się z obniżonym nastrojem (np. HappyMe) i/lub długotrwałym stresem (np. ShroomMe).

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

1 Comment

  1. czapki zamówione na prezent 😉 a o lampce muszę poczytać więcej bo szukam sposobu jak przeżyć zimę 😀

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.