Skoro włosy i twarz mamy już omówione, zajmijmy się teraz ciałem.
7.Płyn do kąpieli
Jak już wcześniej wspominałam, tłuszcz rozpuszcza brud. Olej roślinny sprawdzi się więc w roli płynu do kąpieli. Na wannę ciepłej wody wystarczy łyżeczka oleju, do kąpieli nie dodajemy już innych kosmetyków (no może z wyjątkiem kilku kropel gliceryny, jeśli skóra jest wyjątkowo sucha). Po kąpieli wystarczy się tylko wytrzeć i żadnego balsamu już nie potrzeba. Olej w roli płynu do kąpieli sprawdzi się również w kąpieli dzieci i niemowląt.
8. Balsam do ciała
Jeśli nie mamy wanny, olej możemy zastosować po prysznicu. W mokre ciało wystarczy wetrzeć odrobinę czystego oleju, mieszanki olejów z dodatkiem olejków eterycznych lub masło roślinne. Oleje i masła można dowolnie łączyć w zależności od pożądanej konsystencji. Latem lepiej sprawdzą się lekkie oleje z dodatkiem ziołowych olejków eterycznych (uwaga na te fotouczulające). Zimą masło shea z dodatkiem rozgrzewających cytrusowych lub korzennych zapachów.
9.Odżywka do paznokci i skórek
Zniszczone i łamliwe paznokcie może uratować odrobina oleju (szczególnie oleju rycynowego lub oliwy z oliwek). Kiedy zasiadacie przed filmem lub serialem z kubkiem ciepłej herbaty, połóżcie na kubku spodeczek z odrobiną oleju. Ciepły olej powoli wcierajcie w paznokcie i skórki przez cały seans. Na pewno szybko zobaczycie rezultaty.
10. golenie
Oleje (szczególnie te lekkie) nałożone na wilgotną skórę idealnie zastąpią żel lub piankę do golenia. Możecie być pewni, że golenie odbędzie się bez żadnych podrażnień.
A tak prezentuje się moja kolekcja kulinarno-kosmetyczna:) |
6 komentarzy
8 i 9 praktykuję 🙂
Zachęcam do pozostałych:)
Warto też przynieść do łazienki mąkę 🙂
Mąkę w sensie skrobię ziemniaczaną na włosy? czy jest jeszcze coś o czym nie wiem?:)
Mąkę z ciecierzycy i owsianą. Pierwsza do mycia włosów, druga peeling twarzy.
A o ziemniaczanej nie wiem…
Mąka ziemniaczana bardzo dobrze wpływa na włosy. Może stanowić bazę do domowych masek.